Vyhledávání

ŘÍJEN 2023

Téma týdne s námětem „Podzimní květiny“, nás motivovalo k uspořádání Květinového plesu. Slavnostní oblečení všem moc slušelo a květiny od chlapců nám udělaly radost. Holčičky byly velmi aktivní, šikovné a nápadité v tanci, ale chlapci se také snažili. Zahráli jsme si taneční hry a s radostí jsme si v párech zatančili polku.  Během října mohly děti nosit do třídy doma vyrobené draky, abychom si mohli udělat minidrakiádu ve třídě a zároveň zazpívat písničku „Vyletěl si pyšný drak“. Říjen nám uzavřel halloweenský karneval, kde bylo hodně strašidelně 🙂

 

ZÁŘÍ 2023

V září jsme ve třídě Ptáčků přivítali nové děti a seznámili je nejen s naší třídou, ale i z celou školkou. Zkrátka, udělali jsme si malou exkurzi a nahlédli do všech zákoutí naší MŠ. Tvořili jsme podzimní výzdobu na okna, cvičili, zpívali atd. Krásné, slunečné počasí v měsíci září nám dávalo mnoho podnětů ke hře na vycházce. Děti si plně užívaly školní zahrady, ale nejvíce možností ke hře, rozvoji představivosti a fantazie nabízel les, který máme u naší školky nadosah. Stavění domečků, věží a obrázků z klacíků, šišek a jiných přírodnin děti velice bavilo. Ať krásné počasí vydrží co nejdéle .

ČERVEN 2023

Měsíc červen byl měsícem plným akcí a těšení se na prázdniny. Kreslili jsme obrázky, kam pojedeme o prázdninách a předškoláci se pomalu loučili se školkou. Eliška a Anička dokonce dětem na rozloučenou upekly muffiny 🙂

 

 

KVÉTEN 2023

V měsíci květnu si děti připravily vystoupení ke Dni matek. S radostí jsme přivítali v naší mateřské škole maminky, ale také tatínky, babičky, dědečky, sourozence atd.   Vlakem jsme jeli na krásné taneční vystoupení Harry Potter v Třebechovicích pod Orebem, které nastudoval taneční obor ZUŠ Třebechovice p. O. Děti se také velmi těšily na příjezd Sboru dobrovolných hasičů z Týniště nad Orlicí na hřiště k tělocvičně U Dubu. Tam si děti prohlédly hasičská auta s vybavením, zásahové obleky, přilby a další věci, které si mohly vyzkoušet. Na základě prožitků děti druhý den v MŠ  nakreslily, co u hasičů viděly a co se jim líbilo. Zároveň si vyzkoušely, jaké je to pohybovat se se zdravotním omezením nebo jak se provádí první pomoc.

A jelikož se blížil MDD, nakreslily děti obrázky pro děti z jiných mateřských škol, které jsme jim poštou poslali.

DUBEN 2023

V dubnu jsme se těšili na Den Země, který oslavujeme mimo jiné i návštěvou Hvězdárny a planetária v Hradci Králové.  Celý měsíc jsme si povídali nejen o naší planetě, ale o celém vesmíru a sluneční soustavě. Téma vesmír, je u dětí velmi oblíbené. A tak jsme spustili náš školní model sluneční soustavy, kde děti  s napětím sledovaly, jak planety obíhají kolem Slunce a jak se na naší Zemi střídá den a noc. Všechny děti poznaly planetu Saturn, protože má prstenec. Děti velmi bavilo, že si takový model planet mohly vyrobit i z papíru. A aby toho nebylo málo, přidali jsme výlet do vodní elektrárny Hučák v Hradci Králové, který byl obohacený výkladem a interaktivním programem. Dětem se líbila Francisova turbína, a tak jsme si ve třídě zkusili jednu vyrobit.

K jaru patří Velikonoce, ke kterým patří holčičí a klučičí koleda. Nejdříve si přinesly pomlázku holčičky a vyšupaly kluky a za čtrnáct dní se situace obrátila. Koledování, šupání a ochutnávání vykoledovaných sladkostí si děti náležitě užily.

A možná ještě víc si děti užily čarodějnický rej, který se opravdu vydařil. Tanec, míchání lektvarů a čarování se všem čarodějnicím a čarodějům dařilo.

 

 

 

BŘEZEN 2023

Měsíc březen se v naší třídě „točil“ hlavně okolo českých tradic.  Zvyk vynášení Moreny dodržujeme v naší mateřské škole již dlouho. V každé třídě si děti za pomoci paní učitelky  vyrobily Morenu a ve společnosti dětí z celé školky a za pokřiku „Zimo, zimo, táhni pryč!“ ji vhodily do potoka Alba a tím přivolávaly jaro.

Velikonoční jarmark 28.března, měl v naší mateřské škole letos premiéru a velice se vydařil.  To co děti vyrobily si mohli návštěvníci zakoupit za libovolnou cenu. Všichni byli spokojení a my  se už těšíme na příští jarmark v roce 2024.

 

ÚNOR 2023

V únoru jsme se věnovali pohybu a to  hlavně díky projektu „Děti v pohybu“, který probíhal v celé MŠ od 13.2. do 24.2. Děti cvičení bavilo a vůbec jim nevadilo, že se měly každý den ráno převlékat na cvičení do cvičebního úboru. Rodiče hezky spolupracovali a přiváděli děti včas do školky. Na konci projektu byly děti za „cvičební“ snahu odměněny diplomem a sladkou odměnou. Mimo cvičení jsme se věnovali i stavbě těla. Děti si vyzkoušeli poznávání jednotlivých kostí na rentgenových snímcích. Díky IT programu „Moje tělo“ už vědí, kde jsou jaké orgány, jak proudí krev v cévním systému, proč je důležité srdce a mozek a jak probíhá koloběh života.

LEDEN 2023

Sněhuláci, Ti se mají, nekašlou a nekýchají. Děti postavily sněhuláka venku při vycházce, ale taky ve školce. Malování, stříhání a lepení částí sněhuláka je moc bavilo a s výsledkem byly moc spokojeny. A jelikož sněhuláků není nikdy dost, vytvořili jsme si je i na nástěnky. Také jsme se blíže seznamovali s DIGI pomůckami, kde jsme zkoušeli první kroky programování. Po vánočních svátcích jsme neopomněli rozpohybovat naše těla a postupně se tak připravovali na projekt „Děti v pohybu“.